Dodano: 2024-04-27, 5 Niedziela Wielkanocna 28.04.2024

V niedziela wielkanocna

28.04.2024 r.

1. Dzi¶ przed ko¶ciołem zbiórka na nasze poznańskie seminarium duchowne w Poznaniu.

2. W kalendarzu liturgicznym:
    - poniedziałek (29.04.) – ¶w. Katarzyny Sienieńskiej, dz. i dK., patronki Europy (¶więto)
    - czwartek (02.05.) – ¶w. Atanazego bp. i dK. (wspomn. obow.)
    - sobota (04.05.) – ¶w. Floriana, m. (wspomn. obow.).

3. Od ¶rody nabożeństwa majowe w ł±czno¶ci z msz± ¶w. W kaplicy w Sapowicach codziennie o godz. 17.00.

4. W pi±tek (03.05.) NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski (uroczysto¶ć). Msze ¶w.: Sapowice – godz. 8.30, Jeziorki – godz. 10.00, Słupia – godz. 11.30. Nie obowi±zuje post.

5. W tym tygodniu I czwartek, pi±tek i sobota miesi±ca. Wystawienie Naj¶więtszego Sakramentu i okazja do spowiedzi ¶w.: Jeziorki – czwartek od godz. 16.30, Sapowice – sobota od godz. 18.00. W Słupi w pi±tek spowiedĽ 20 minut przed mszami.

6. W sobotę o godz. 9.30 różaniec, o godz. 10.00 msza ¶w. wynagradzaj±ca Niepokalanemu Sercu Maryi i po niej 15 minut medytacji.

7. Do nabycia nowy podwójny numer „Przewodnika katolickiego” z modlitewnikiem „5 minut dla Boga” (15 zł) i „Misyjne drogi” (7 zł). Można także zabrać „List do chorych”.

8. W ubiegł± niedzielę przed południem na cmentarzu znaleziono zegarek damski. Do odbioru w zakrystii.

Niedziela (28.04) – V Wielkanocna
8.30 – ¶p. Wiktor Kostrzewski (2 r. ¶m.)

10.00 (Jeziorki) – Msza ¶w. zbiorowa:

- ¶p. Urszula Weigelt – int. od rodz. Stachowiaków
- ¶p. Henryk Watras – int. od wuja Jerzego
- ¶p. Jadwiga Firlej – int. od pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeziorkach
- ¶p. Mieczysław, Bogusława Luty; Jadwiga, Henryk Le¶niewscy, zm. z rodz. i dusze w czy¶cu
- ¶p. Tadeusz Luty – int. od kuzynostwa Stanisława i Marii
- ¶p. Andrzej Ginter – int. od rodz. Najewskich i Zellner z dziećmi
- ¶p. Jan Ginter (4 r. ¶m.) i zm. z rodz.
- ¶p. Anna (25 r. ¶m.), Marek (34 r. ¶m.), Franciszek Michałowscy; Radosław Kozłowski; Karol Nowak; Rafał Szłapka; zm. z rodz. Luleczków i Zemlerów
- ¶p. Jan Klimas (28 r. ¶m.) – int. od siostry Małgorzaty i Anny z rodzinami
- ¶p. Stanisława Luleczka (10 r. ¶m.); m±ż, tata, bracia; o zdrowie w rodzinie
- ¶p. Robert Ławniczak – int. od ZP „Gloria”

11.30 – ¶p. Maria, Jerzy, Jarosław Klonieccy i zm. z rodz.

Poniedziałek (29.04)
Nie ma mszy

Wtorek (30.04.)
18.00 – ¶p. Krzysztof Czub, Władysława Czub – int. od rodz. Pawlisiaków, Stachowiaków  i Czechowskich

¦roda (01.05.)
18.00 – ¶p. Anastazja (r. ¶m.), Michał Kaczmarek; zm. z rodz. Kaczmarków, KaĽmierczaków, Szulców, Szcze¶ków i dusze w czy¶cu

Czwartek (02.05.) – I miesi±ca
17.00 (Jeziorki) – m±ż Ryszard; rodzice: Józefa i Jan; te¶ciowie: Marianna, Franciszek; zm. z rodzin i dusze w czy¶cu

18.00 – ¶p. Józefa, Franciszka Kowala; Bronisława, Stanisław Kalemba

Pi±tek (03.05.) – NMP Królowej Polski
8.30 (Sapowice) – ¶p. Jan Szcze¶ko (30 dz. po ¶m.) – int. od syna Roberta z żon± i dziećmi

10.00 (Jeziorki) – ¶p. Stanisław (4 r. ¶m.), Helena Perz; Andrzej Markiewicz; Halina Tarunt; Konrad Białas; zm. z rodz. Wallów, Najewskich, Perzów, Markiewiczów, Gintrów; o zdrowie szczególnie dla Mariana i błogosławieństwo Boże dla żyj±cych.

11.30 – ¶p. Andrzej (10 r. ¶m.), Bożena, Jan Konieczni; Edward Wawrzyniak; o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie

16.00 – W int. Jubilatów: Ludwiki i Adama (40 r. ¶l.) z podziękowaniem za wszelkie otrzymane łaski; z pro¶b± o dalsz± opiekę i błogosławieństwo Boże na dalsze lata.

Sobota (04.05.) – I miesi±ca
10.00 – Wynagradzaj±ca Niepokalanemu Sercu Maryi

15.30 – W int. nowożeńców: Rafał Gwizdoń i Klaudia Michałowska

17.00 – W int. strażaków z okazji wspomnienia ¶w. Floriana

18.30 (Sapowice) – ¶p. Józef Brzostowski (32 r. ¶m.); Edward Trybu¶ (51 r. ¶m.); Łucja, Konstancja, Edward Brzostowscy; Danuta, Sławomir Trybu¶

Niedziela (05.05) – VI Wielkanocna
8.30 – ¶p. Walentyna Nowak i zm. z rodz; z pro¶b± o zdrowie i łaski w rodzinach naszych

10.00 (Jeziorki) – ¶p. Urszula Weigelt – int. od nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeziorkach.

¶p. Rafał Szłapka (z ok. Im.)

11.30 – Msza ¶w. zbiorowa:

- ¶p. Krzysztof Czub – int. od Anny, Wojtka Dominiak-Troszczyńskich z dziećmi i od Damiana Andrzejewskiego
- ¶p. Halina (1 r. ¶m.), Zenon Kaszkowiak; Wanda Ratajczak
- ¶p. Grzegorz Czapczyk – int. od pracowników firmy GRANBUD
- ¶p. Eugeniusz Owczarzak (1. r. ¶m.)
- ¶p. Stefan Nowicki – int. od Stanisława Czuba z rodz.
- ¶p. Barbara Grys – int. od Marcina i Barbary Wojciechowskich
- Do Matki Bożej Bolesnej i Serca Jezusowego o szczę¶liw± operację dla Mamy