Dodano: 2018-08-04, Remont kontuaru organów

W lipcu został wyremontowany kontuar - stół gry. Jest to miejsce, gdzie znajdują się klawiatury, włączniki głosów i urządzenia pomocnicze. W naszych organach kontuar jest wolnostojący, a sterowanie organami odbywa się za pomocą systemu pneumatycznego. Składają się na niego klawiatury, aparaty i przekaźniki połączeń, oraz zawory zwrotne, połączone ze sobą ponad 450 ołowianymi rurkami. Wszystko to działa wyłącznie za pomocą powietrza dostarczanego z miecha.

Wymienione zostały wyszystkie membrany (162szt) w aparacie pedału i przekaźniku połączeń, oraz zawory zwrotne, uszczelniono komory powietrzne, usunięto luzy boczne klawiatur, naprawiono automat pedału oraz inne usterki.

Parafia Bolesławów Parafia Bolesławów

Parafia Boleslawów